Padomju cirka leģendas, PSRS Tautas mākslinieka Oļega Popova (Олег Попов) sveiciens

Cienījamie dalībnieki, viesi, kolēģi un draugi! Ļaujiet jūs sveikt nu jau tradicionālajā cirka mākslas festivālā „Zelta Kārlis 2013”, kas jau trešo reizi notiek Rīgā! Jau trešo reizi Latvijas Valsts cirks pie sevis uzņem festivāla dalībniekus un viesus. Jau trešo reizi jūs uzņemat pasaules labākos cirka māksliniekus, ievērojamos žūrijas locekļus un godājamos viesus. Esmu pārliecināts, ka festivāls būs izdevies pasaules mēroga notikums – patiesi un neaizmirstami svētki ikvienam, kas šajās dienās iznāks cirka arēnā.

Festivāls „Zelta Kārlis” guvis plašu popularitāti pasaules cirka aprindās, pārsteidzot ar savu apjomu, uzstāšanos kvalitāti, dalībnieku skaitu un žanru daudzveidību. Protams, nekas no tā nebūtu iespējams bez cirka direktores un mākslinieciskās vadītājas Lolitas Lipinskas. Šodien vecāko Eiropas cirku rotā daudzu valstu karogi – visas šīs valstis piedalās festivālā, un tas nozīmē, ka jūsu iniciatīva rīkot cirka festivālu ir sevi attaisnojusi.
Esmu pārliecināts, ka šis festivāls būs koši un iespaidīgi svētki daudziem tūkstošiem cirka mākslas cienītāju. Lai zem Rīgas cirka jumta nerimst aplausi un smiekli, savukārt zālē un aizkulisēs valda draudzība, izpratne un optimisms.

Cirks vienmēr nozīmē svētkus, jaunību un, protams, smieklus. Cirks – tā ir milzīga un nozīmīga manas dzīves daļa, jo esmu veltījis šim mākslas žanram vairāk nekā 60 gadus un turpinu to darīt. Lepojos, ka 1951. gada ziemā mans pirmais komandējums bija uz Rīgas cirku, kur aizsāku savu māksliniecisko darbību kā klauns un žonglieris uz nostieptas stieples. No visas sirds sveicu visus festivāla dalībniekus, starptautiskās žūrijas locekļus un viesus, savukārt festivālam vēlu ilgu un laimīgu mūžu. Visu to labāko III starptautiskajam cirka mākslas festivālam „Zelta Kārlis 2013”!

Ar laba vēlējumiem,                                                  2013. gads, Vācija                
PSRS Tautas mākslinieks,
Montekarlo „Zelta klauna” laureāts

OĻEGS POPOVS

     
  SERGEJEVS DESIGN